Projekt „Plogging” I Program Inter Dobro III

Marsz, trucht a może sprint?

W trakcie Ploggingu, zorganizowanego 08. czerwca 2024r. w ramach programu #InterDobro nie liczyła się prędkość, a ilość zebranych śmieci!

Wolontariusze z filii Inter Cars w Tarnowie postanowili zwiększyć popularność tej nietypowej aktywności i we współpracy z Stowarzyszeniem „Formacja Aktywni” oraz Klubem Biegowym Kruk- Gmina Skrzeszów przygotowali zawody zwiększające świadomość na temat troski o środowisko. Oprócz zbierania śmieci, na najmłodszych uczestników wydarzenia czekały również gry i warsztaty ekologiczne.

Zaledwie dwie godziny wystarczyły, aby uczestnicy Ploggingu zebrali 315 kg śmieci. To aż 2,6 kg na minutę! Ten imponujący wynik z pewnością zmotywuje uczestników do częstszej aktywności fizycznej połączonej ze zbieraniem odpadów.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!