Przejdź do treści
Aktualności

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Akcelerator
Rozwój kompetencji przyszłości
Troska o środowisko naturalne

Spotkanie z Zespołem Fundacji i warsztaty z improwizacji

W czwartek, 22 lutego, do Warszawy przybyło z całej Polski 21 stypendystek i stypendystów, by spędzić razem najbliższe 4 dni w towarzystwie zespołu Fundacji Inter Cars. Na #TeamAkcelerator jak zwykle czekała dawka wiedzy, moc wrażeń i mnóstwo atrakcji! 

Po krótkim powitaniu gości przez zespół Fundacji Inter Cars, stypendystki i stypendyści rozpoczęli warsztaty z Mirkiem Urbanem, ekspertem od improwizacji i wystąpień publicznych. Nauczyli się, jak radzić sobie z tremą, budować kontakt z publicznością i tworzyć ciekawe historie na żywo. Dodatkowo, spróbowali swoich sił w żonglowaniu, co okazało się łatwiejsze niż nam się wydawało! 

Zwiedzanie Centrum Szkoleniowego Inter Cars, warsztaty z komunikacji i gra terenowa

W piątek rano grupa udała się do Czosnowa, gdzie zwiedziła Centrum Szkoleniowe Inter Cars, najnowocześniejszą placówkę tego typu w Europie. Tam mogli zobaczyć, jak wygląda praca w warsztatach samochodowych, jakie narzędzia i nowoczesne technologie są wykorzystywane na co dzień, a także jakie szkolenia oferuje swoim klientom Inter Cars. Ponadto, poznali tajemnice Q-Service Truck, największej sieci warsztatów naprawiającej pojazdy użytkowe w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Po południu, #TeamAkcelerator wziął udział w warsztatach z komunikacji i współpracy, prowadzonych przez ekipę z Qprogress. Nauczyli się, jak skutecznie przekazywać informacje, jak słuchać aktywnie i jak rozwiązywać konflikty. Praktykowali też umiejętności pracy zespołowej, podejmowania decyzji i negocjacji. 

W tym czasie, mentorzy wzięli udział w grupowej superwizji pod okiem trenera, Przemysława Rybarczyka z TAK! Tylko dobre rozwiązania. Mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami i sukcesami związanymi z rolą mentora, a także uzyskać wsparcie i porady od trenera i innych mentorów. 

Wieczorem, #TeamAkcelerator poczuł nutkę rywalizacji podczas połączonej ze zwiedzaniem Warszawy gry terenowej, w której konkurowały ze sobą drużyny złożone z par Mentees&Mentors.

Wystawa Ikony Motoryzacji i lot w tunelu aerodynamicznym

W sobotę ekipa udała się na Stadion Narodowy, gdzie w towarzystwie mentorów zwiedzili Wystawę Ikon Motoryzacji. Była to niepowtarzalna szansa, by zobaczyć na żywo 100 pojazdów marzeń, aut gwiazd motorsportu i symboli popkultury. Uczestnicy mogli podziwiać m.in. Ferrari F40, Lamborghini Countach, Bugatti Veyron, Porsche 911, Ford Mustang, Aston Martin DB5, Batmobil, DeLorean z Powrotu do przyszłości czy Herbie z filmu o przygodach Garbusa. 

Po południu przyszedł czas na lot w tunelu aerodynamicznym Flyspot – indoor skydiving. Stypendystki i stypendyści pokonali strach i poczuli prawdziwą dawkę adrenaliny i dziecięcej frajdy. 

Wieczorem, po raz drugi spotkali się z Piotrem Szymkowiakiem z Qprogress, który pomógł im zdefiniować ich życiową misję i wizję. Uczestnicy zastanowili się, co jest dla nich ważne, co chcą osiągnąć i jak mogą to zrobić.  

Projekt Partslife x TeamAkcelerator

Ostatniego dnia zjazdu #TeamAkcelerator rozpoczął pracę nad projektem kampanii społecznej, realizowanej w ramach projektu Partslife x TeamAkcelerator. Celem projektu jest stworzenie kampanii o odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi w przemyśle samochodowym.  

W temat GOZ wprowadził ich Konrad Nowakowski z Partslife, Filip Połoska z Grupy NOWY®ŁAD opowiedział o tym czym są kampanie społeczne i jak robić je dobrze, a Karolina Olszyńska z Qprogress wprowadziła nas w świat pracy projektowej metodą Design Thinking. Uczestnicy podzielili się na zespoły i zaczęli generować pomysły na swoje kampanie, które będą realizować do końca programu. Efekty zaprezentują podczas obozu letniego, na którym spotkamy się już w czerwcu. 

Podsumowanie zjazdu

Zjazd mid-term programu stypendialnego Akcelerator był niesamowitym doświadczeniem, pełnym wrażeń, inspiracji i przestrzeni do rozwoju. Zbudowaliśmy relacje, które pozostaną z nami na długo! Dziękujemy wszystkim stypendystkom i stypendystom, mentorkom i mentorom, trenerkom i trenerom, partnerkom i partnerom za tak wspaniale spędzony czas. Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania! Do zobaczenia! 

Podobne artykuły

Po raz trzeci Fundacja Inter Cars ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Podpisaliśmy Deklarację organizacji społecznych na rzecz klimatu

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Wspieramy młode talenty w Programie Stypendiów Pomostowych

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro