Przejdź do treści

Fundator

Inter Cars S.A. jest Fundatorem Fundacji Inter Cars, która została powołana w 2021 roku w ramach realizacji założeń strategii zrównoważonego rozwoju firmy.

Odwiedź stronę Inter Cars

Od początku swojego istnienia, firma Inter Cars angażowała się w działania społeczne. Zależy nam na tym, abyśmy jako Grupa Kapitałowa Inter Cars SA pozytywnie wpływali na społeczności w krajach, w których jesteśmy obecni. Nasze działania to nie tylko biznes, to także wsparcie dla tych, którzy tego potrzebują. Po to właśnie powołaliśmy Fundację Inter Cars – by w profesjonalny sposób robić dobre rzeczy. – mówi Maciej Oleksowicz, Prezes Inter Cars

Odwiedź stronę Relacji Inwestorskich

Działalność społeczna Grupy Kapitałowej Inter Cars 

Współpraca z Bartoszem Ostałowskim

Firma Inter Cars SA od ponad 10 lat wspiera Bartosza Ostałowskiego, jedynego na świecie profesjonalnego sportowego driftera, który prowadzi samochód stopą. Dla wielu osób Bartosz jest żywą legendą motorsportu. Swoją postawą udowadnia, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia są tylko w naszych głowach. Z sukcesami rywalizuje na równych zasadach z pełnosprawnymi kierowcami. 30 września 2022 r. Bartosz ustanowił Rekord Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą 231,66 km/h.

 

Czytaj więcej o Bartoszu Ostałowskim

Program Młode Kadry

Od 2012 roku firma Inter Cars prowadzi program Młode Kadry, który skierowany jest do szkół branżowych i techników samochodowych. Program polega na doposażeniu placówek w nowoczesny sprzęt do diagnostyki i napraw usterek w pojazdach oraz dostarczaniu nauczycielom i uczniom aktualnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do kształcenia przyszłych kadr dla motoryzacji.

 

Czytaj więcej o Młodych Kadrach

Konkurs Young Car Mechanic

Inter Cars jest głównym organizatorem międzynarodowego konkursu Young Car Mechanic, w którym biorą udział uczniowie z 10 państw Europy. Każda edycja wyłania nowe młode talenty, służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między polskimi i europejskimi szkołami oraz popularyzuje zawód mechanika samochodowego.

Czytaj więcej o Young Car Mechanic

Partnerstwo z Małym Wyścigiem Pokoju

Od 2021 roku Inter Cars SA jest partnerem Małego Wyścigu Pokoju (MWP), w którym udział biorą młodzi kolarze w wieku od 11 do 14 lat.

Czytaj więcej o Małym Wyścigu Pokoju
64. Mały Wyścig Pokoju