Kolejna szansa na podjęcie działania

Znamy wyniki naboru do III edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro. To program wolontariatu pracowniczego dedykowany pracownikom i współpracownikom Inter Cars SA. Fundacja Inter Cars po raz kolejny zdecydowała się wesprzeć wolontariuszy w realizacji innowacyjnych projektów na rzecz lokalnych społeczności.

Obrady Komisji Konkursowej

W tym roku, z 26 zgłoszonych inicjatyw, Komisja Konkursowa wybrała 18 autorskich projektów, które otrzymają granty na łączną kwotę ponad 155 000 zł. Projekty te będą realizowane w ramach głównych obszarów działania Fundacji, takich jak rozwój kompetencji przyszłości, troska o środowisko naturalne, ochrona zdrowia oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Serdecznie gratulujemy laureatom, którzy swoją kreatywnością i zaangażowaniem przyczyniają się do tworzenia pozytywnych zmian. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za ich wkład i wysiłek włożony w tegoroczną edycję programu.

Lista inicjatyw, które zostaną zrealizowane w ramach III edycji programu Inter Dobro

Obszar Rozwój kompetencji przyszłości:

• Sztuka komunikacji – jak rozmawiać , słuchać i wyrażać siebie w swoim domu
  • Chóralna Masa Krytyczna 2024 – warsztaty chóralne zakończone koncertem charytatywnym na rzecz Fundacji Pomoc Ofiarom Wypadków Komunikacyjnych
  • Kodowanie na dywanie

Obszar Ochrona zdrowia:

• Sport bez granic: zajęcia z boksu na siedząco dla osób z niepełnosprawnością ruchową
  • Pierwsza pomoc w środowisku górskim – czy potrafisz ratować życie?
  • Ogrodzenie ogrodu sensorycznego
  • MTB Miłakowo KIDS
  • Wsparcie organizacji Zawodów w ramach KPP
  • Inter Cars, Ratujemy Samochody i Życie

Obszar Bezpieczeństwo ruchu drogowego:

• Przedszkolak bezpieczny na drodze
  • Szkolenie dla młodzieży i pracowników Inter Cars z udzielania pierwszej pomocy
  • Motocyklizm z głową – kurs dla młodych stażem entuzjastów dwóch kółek
  • Integracja młodzieży w Straży Pożarnej
  • Spotkanie z Niebieskimi Aniołami

Obszar Troska o środowisko naturalne:

• Rozwój w bezpiecznym środowisku
  • Pszczoła w mieście
  • Plogging – bieganie połączone ze zbieraniem odpadów
  • Utworzenie łąki kwietnej celem ograniczenia smogu

Realizacja projektów

Wolontariusze rozpoczynają fazę realizacji projektów, która potrwa do końca listopada 2024 roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony www, aby być na bieżąco z efektami działań wolontariuszy.