Podpisaliśmy Deklarację organizacji społecznych na rzecz klimatu

Jedność organizacji pozarządowych w Polsce

Fundacja Inter Cars, wspólnie z innymi organizacjami pozarządowymi, podpisała Deklarację organizacji społecznych na rzecz klimatu, inicjowaną przez Forum Darczyńców w Polsce.

Synergia organizacji pozarządowych

Działania Forum Darczyńców stanowią kluczowy element synergii organizacji pozarządowych w walce o ochronę klimatu. Deklaracja na rzecz klimatu jest pierwszym w Polsce dokumentem, który jednoczy organizacje społeczne w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Zaangażowanie Fundacji

Fundacja Inter Cars zobowiązuje się do realizacji siedmiu punktów zawartych w Deklaracji. Te punkty dotyczą różnych aspektów pracy organizacji oraz wpływu na środowisko. W ramach działań na rzecz klimatu Fundacja będzie:

1. Podnosić świadomość: Edukować i informować społeczeństwo na temat klimatu i zrównoważonego rozwoju.
  2. Angażować zasoby: Wykorzystywać swoje zasoby i kompetencje w walce o ochronę środowiska.
  3. Integrować programy: Współpracować z innymi organizacjami w realizacji wspólnych celów.
  4. Minimalizować ślad węglowy: Dążyć do ograniczenia negatywnego wpływu na klimat.
  5. Raportować działania: Transparentnie informować o podejmowanych działaniach.

Wspólna przyszłość

Fundacja Inter Cars wierzy, że tylko wspólnie można stawić czoła wyzwaniom klimatycznym. Razem z innymi sygnatariuszami Deklaracji, zachęcamy Was do zapoznania się z treścią dokumentu i dołączenia do grona tych, którzy pracują nad lepszą przyszłością dla nas i następnych pokoleń. Więcej informacji znajdziecie na stronie klimat.forumdarczyncow.pl.