Skip to content
A A A

Ludzie

Rada Fundacji

Prof. Piotr Płoszajski
Przewodniczący Rady Fundacji
Agata Łuczyńska
Członkini Rady Fundacji
Agnieszka Soszyńska
Członkini Rady Fundacji

Zarząd Fundacji

Jacek Piotrowiak
Prezes Zarządu Fundacji

Od 2014 roku związany z grupą kapitałową Inter Cars S.A.,
gdzie odpowiada m.in. za sprawy prawne i
compliance,
ład korporacyjny i nadzór właścicielski, a także obszar strategii ESG i raportowania niefinansowego.
Od czerwca 2021 roku prezes zarządu Fundacji Inter
Cars.
W latach 2007-2014 współpracował z warszawskim biurem amerykańskiej kancelarii prawnej Weil,
Gotshal & Manges (obecnie: Rymarz Zdort), w szczególności w zakresie rynków kapitałowych, międzynarodowych transakcji M&A oraz prywatyzacji.
Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego (
magna cum laude), studiował  również w Ludwig-MaximiliansUniversität w Monachium, Bucerius Law School w Hamburgu oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. 

Katarzyna Oleksowicz
Członkini Zarządu Fundacji

Jestem absolwentką Politechniki Warszawskiej, na kierunku Zarządzanie. Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie Odpowiedzialnego Biznesu (ESG) w Collegium Civitas i Zarządzanie projektami w Szkole Głównej Handlowej. Swoje doświadczenia zawodowe budowałam jako konsultant współpracujący z dużymi organizacjami z sektora prywatnego i publicznego przy wdrożeniach zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie. Brałam udział w realizacji programu z obszaru ekonomii społecznej, wspierającego najbiedniejsze polskie gminy w aktywizacji lokalnej społeczności, przeciwdziałaniu wykluczeniu i rozwoju lokalnych organizacji pozarządowych. Interesuję się zagadnieniami z obszaru odpowiedzialnego biznesu, a prywatnie uwielbiam sporty w kontakcie z przyrodą oraz fotografię portretową.

Zespół Fundacji

Ola Jasianek
Młodsza Specjalistka ds. Komunikacji i PR

Jestem absolwentką Dziennikarstwa, na specjalizacji PR i Marketing Medialny na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2018 roku, przez 5 lat pracowałam w Inter Cars SA, gdzie zajmowałam się tematyką ESG, pracując m.in. nad raportami niefinansowymi spółki. W Fundacji jestem od jej początków i odpowiadam za komunikację i promocję.

Top 5 talentów Gallupa: Empatia, Odpowiedzialność, Bliskość, Odkrywczość, Indywidualizacja

Ela Kawka
Koordynatorka obszarów: Troska o środowisko naturalne i Wolontariat pracowniczy

Ukończyłam studia zootechniczne na SGGW oraz pedagogiczne o specjalizacji animacja społeczno-kulturalna na Uniwersytecie Śląskim. Na studiach pracowałam jako wolontariuszka w Kenia Wild Life Service, Kenya Society for the Protection & Care of Animals, Heidelberg Zoo i duńskim rekinarium – Kattegat Centret. Od 2017 roku zajmuję się profesjonalnym koordynowaniem wolontariatu. Uwielbiam pracować z wolontariuszami, ponieważ są to osoby, które naprawdę chcą działać!

Top 5 talentów Gallupa: Aktywator, Maksymalista, Indywidualizacja, Empatia, Strateg

Kasia Orlikowska
Koordynatorka obszarów: Rozwój kompetencji przyszłości i Ochrona zdrowia

Przez wiele lat zajmowałam się zagadnieniami z obszaru zarządzania kapitałem ludzkim w międzynarodowych firmach. Prowadziłam duże projekty rekrutacyjne i szkoleniowe, planowałam ścieżki karier i pilotowałam stażystów. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy społecznej na rzecz oświaty niepublicznej, pracowałam w radach rodziców i zarządzie niepublicznego zespołu szkół. Moją pasją są młodzi ludzie – uważam, że umiejętne rozwijanie ich potencjału to najważniejsze zadanie stojące przed rodzicami, nauczycielami i menedżerami. Wolny czas najchętniej spędzam wędrując po górach.

Top 5 talentów Gallupa: Indywidualizacja, Zgodność, Odpowiedzialność, Komunikatywność, Dyscyplina

Wojtek Surała
Koordynator obszaru: Bezpieczeństwo ruchu drogowego i programu Inter Cars – Solidarni z Ukrainą

Mam doświadczenie z pracy w samorządzie i organizacjach pozarządowych, zajmujących się rozwojem społeczeństwa obywatelskiego i ochroną dóbr kultury. Prowadziłem projekty w Polsce, Ukrainie, współpracując z wieloma organizacjami pozarządowymi, samorządowymi i lokalnymi liderami. Z wykształcenia jestem historykiem i politologiem po Uniwersytecie Warszawskim. W wolnych chwilach interesuję się kulturą i polityką Europy wschodniej, sportem i podróżami.

Top 5 talentów Gallupa: Komunikatywność, Elastyczność, Czar, Empatia, Kontekst


Warning: Undefined property: WP_Error::$name in /var/www/html/fundacjaintercars/releases/2/wp-content/cache/acorn/framework/views/34558f6b18c81f5dd206798c1bbfba4ce898eb0e.php on line 19