Fundacja Inter Cars wspiera Ukrainę

Solidarni z Ukrainą

Dokładnie rok temu po ataku Rosji na Ukrainę firma Inter Cars musiała na pewien czas zawiesić działalność w tym kraju. Fundacja Inter Cars włączyła się wówczas w organizację pomocy dla pracowników i współpracowników Inter Cars Ukraine.

W marcu 2022 r. przekazaliśmy łącznie 1 000 000 złotych dziewięciu organizacjom udzielającym profesjonalnej pomocy humanitarnej, by jak najszybciej pomóc cywilnym ofiarom wojny.

Nasze działania nie byłyby możliwe, gdyby nie Wasze zaangażowanie. Chcemy podziękować Wam – społeczności Inter Cars, za aktywne wsparcie: od pomocy w przygotowaniu paczek, przez darowizny finansowe, po zaangażowanie wolontariuszy w nasze projekty. Dziękujemy!

Pomoc dla Ukrainy w minionym roku to także wsparcie dla pracowników, którzy utracili pracę w związku ze zniszczeniami wywołanymi wojną w ich kraju. Pomoc finansowa Fundacji Inter Cars dla pracowników i współpracowników Inter Cars Ukraine wyniosła ponad 1 400 000 zł. Przeznaczyliśmy ją na wsparcie tych, którzy w wyniku zniszczeń największego HUB-u Inter Cars w Ukrainie, z dnia na dzień stracili miejsce pracy.

Organizacje pomocowe działające w Ukrainie otrzymały od nas darowizny rzeczowe o wartości ponad 50 000 zł. Przekazaliśmy także 100 000 zł w formie darowizny celowej na zakup leków i sprzętu medycznego trzem szpitalom w Kijowie.

Fundacja Inter Cars wsparła uchodźców wojennych w Polsce. We współpracy z Europejskim Centrum Rozwoju i Logistyki ILS zorganizowaliśmy całodobową infolinię i pomogliśmy 188 osobom w znalezieniu bezpiecznego schronienia. Infolinia działała od lutego do listopada 2022 roku w systemie 24h/7, a do pracy w niej zostali oddelegowani pracownicy ILS, którzy swoją wiedzą i działaniem codziennie pomagali tym, którzy zostali poszkodowani w wyniku działań wojennych.

Pomogliśmy także 120 osobom uzyskać pracę w Grupie Kapitałowej Inter Cars – dzięki wsparciu infolinii działającej przy ILS i działu HR Inter Cars SA.

Przekazaliśmy również komputery do nauki zdalnej dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, a także wsparliśmy finansowo organizację półkolonii letnich dla trzydzieściorga dzieci z Ukrainy mieszkających obecnie w Gorzowie Wielkopolskim.

Dzięki darowiznom od Was i klientów Inter Cars przekazywanym poprzez bramkę na naszej stronie, zebraliśmy dodatkowe 100 000 zł, które przeznaczyliśmy m.in. na organizację akcji Świąteczna Paczka dla Ukrainy.

Solidarna Paczka
Solidarna Paczka to specjalna edycja Szlachetnej Paczki, która odbyła się w czerwcu 2022 roku. Powstała w odpowiedzi na sytuację związaną z przyjazdem do Polski Rodzin Uchodźczych, uciekających przed wojną w Ukrainie. Wolontariusze Fundacji Inter Cars pomogli przygotować pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie, zaspokajając nie tylko ich najpilniejsze potrzeby materialne, ale także wspierając ich w usamodzielnieniu się. Ponad 20 wolontariuszy przygotowało 6 paczek dla 6 rodzin.

Świąteczna Paczka dla Ukrainy
62 rodziny związane z Inter Cars i pozostające w Ukrainie otrzymały pomoc rzeczową w ramach akcji Świąteczna Paczka dla Ukrainy – paczki zawierały ponad 2 tony produktów pierwszej potrzeby, m.in. powerbanki, grzejniki olejowe, odzież termiczną, podstawowe artykuły higieniczne i żywność. Dzięki zaangażowaniu społeczności Inter Cars we wspólną pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, w ten sposób zadbaliśmy o potrzeby ponad 200 osób, w tym 70 dzieci. Wśród nich są mieszkańcy Kijowa, Mikołajowa, Buczy czy Irpienia.

Działania w 2023 roku

W 2023 roku, kontynuujemy naszą pomoc dla Ukrainy – na początku roku wsparliśmy Nowy Dwór Mazowiecki w organizacji miejskich półkolonii zimowych. Dzięki naszemu zaangażowaniu dodatkowe 45 osób mogło wziąć udział w „Zimie w mieście”. Kolejne działania zaplanowaliśmy na okres wakacyjny, chcemy, aby w letnich półkoloniach mogło wziąć udział ponad 90 dzieci z Polski i Ukrainy. Wspólne aktywności to okazja do integracji, wymiany kulturowej i nauki języków. Z naszym wsparciem powstanie także klubik-świetlica dla ponad 30 dzieci z Ukrainy, która będzie działać w Gorzowie Wielkopolskim.

Nasze działania będziemy kontynuować także w Ukrainie – razem z naszymi koleżankami i kolegami z Inter Cars Ukraine planujemy zorganizować kolonie dla dzieci, które pozostały w kraju, a także kolejne akcje paczkowe i dalsze wsparcie organizacji pozarządowych, niosących pomoc ofiarom działań wojennych.

Cały czas możecie wspierać nasze działania pomocowe na rzecz ofiar wojny w Ukrainie za pośrednictwem dedykowanej eSkarbonki.