Fundacja Inter Cars wspiera dzieci z Ukrainy

Obóz wakacyjny w Karpatach dla dzieci z Ukrainy

W sierpniu zorganizowaliśmy trwający dwa tygodnie obóz wakacyjny w Karpatach dla ponad 80 dzieci naszych koleżanek i kolegów z Ukrainy. Dzieci miały szansę choć na chwilę oderwać się od trudnej, wojennej codzienności i czerpać radość z beztroskiej zabawy i nauki. Dzieci pochodzące z różnych regionów Ukrainy, takich jak Kijów, Charków, Dnipro czy Chersoń, odpoczywały w ośrodku Artek-Bukovel. Na obozie miały okazję integrować się ze sobą i opiekunami oraz animatorami. Dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach i grach, zwiedziały okoliczne atrakcje, uczyły się języka polskiego i angielskiego.

Wsparcie partnerów

Organizacja obozu wakacyjnego w Karpatach była możliwy dzięki współpracy Fundacji Inter Cars z naszym fundatorem, grupą kapitałową Inter Cars SA, oraz naszym darczyńcą, firmą Michelin. Obóz był także wspierany przez działania marketingowe innych dostawców grupy kapitałowej Inter Cars SA, takich jak Valeo, Delphi Technologies, Ferdinand Bilstein / febi bilstein, MEYLE, Bosch Polska, HELLA.

Ten wypoczynek to prezent, który sprawił dzieciom wiele radości i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy Wam za Wasze wsparcie! Nasza wspólna inicjatywa przyczyniła się do przyniesienia wytchnienia, radości i niezapomnianych wspomnień dzieciom, które w ostatnich miesiącach doświadczały traumatycznej sytuacji w swoim regionie.

Działania na rzecz społeczności ukraińskiej w Polsce

Obóz wakacyjny w Karpatach to jeden z wielu projektów, które realizujemy na rzecz społeczności ukraińskiej. Wsparliśmy także organizację półkolonii letnich dla dzieci z Polski i Ukrainy w Nowym Dworze Mazowieckim oraz organizację półkolonii w Gorzowie Wielkopolskim, zaplanowanych przez wspierany przez nas KLUBik Ukraiński.