Żegnamy prof. Piotra Płoszajskiego, Przewodniczącego Rady Fundacji Inter Cars

Fundacja

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Piotra Płoszajskiego, przewodniczącego Rady Fundacji Inter Cars.

Profesor wspierał pracę Fundacji od momentu jej powstania w 2021 roku, dając podwaliny jej misji i obszarom, które postanowiła rozwijać.

Wcześniejsze doświadczenia pedagogiczne Profesora kierowały jego zainteresowania w stronę edukacji. Zależało mu na tym, aby dać młodym pokoleniom kompetencje, które pozwolą im funkcjonować we współczesnych, bezustannie zmieniających się realiach. Myślenie takie było fundamentem dla powstania programu edukacyjno-stypendialnego Akcelerator, który był szczególnie bliski jego sercu.

Profesorze będzie nam Ciebie bardzo brakowało!

Rada i Zespół Fundacji.