Przejdź do treści
Aktualności

Po raz trzeci Fundacja Inter Cars ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator

Akcelerator
Fundacja
Rozwój kompetencji przyszłości

Celem Programu jest wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją i logistyką. Beneficjenci Programu będą mogli rozwijać swoje umiejętności, biorąc udział w zjazdach, spotkaniach, szkoleniach i warsztatach oraz letnim obozie edukacyjnym. Otrzymają też wsparcie mentorek i mentorów z Grupy Kapitałowej Inter Cars oraz będą mogli skorzystać z możliwości stażu w organizacji Fundatora.

KTO MOŻE SIĘ ZGŁASZAĆ?   

  • O udział w Programie Akcelerator mogą ubiegać się ambitni i utalentowani uczniowie i uczennice, którzy mogą pochwalić się osiągnięciami oraz realizują pasje i zainteresowania związane z naukami technicznymi i inżynieryjnymi, w tym mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką, logistyką, informatyką i innymi dziedzinami związanymi z mobilnością, motoryzacją lub logistyką oraz planują dalszą edukację w tych kierunkach. 
  • Kandydaci i kandydatki powinni też angażować się w działania na rzecz środowiska, społeczności szkolnej lub lokalnej, mieć doświadczenie w wolontariacie lub działalności charytatywnej.   
  • Do Programu mogą zgłaszać się uczniowie i uczennice techników i szkół branżowych, którzy w dniu zawarcia umowy stypendialnej będą uczęszczać do klasy 3, 4 lub 5.  

HARMONOGRAM  

  • 1-30 kwietnia: rejestracja wniosków na https://fundacja.intercars.eu/akcelerator-rejestracja/,  
  • do 31 maja zaproszeni doII etapu kandydaci przygotują krótki film oraz esej z prezentacją swoich osiągnięć,  
  • 12 lipca Fundacja ogłosi nazwiska tegorocznych stypendystek i stypendystów – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie po rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025.  

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Akceleratora na której, oprócz formularza zgłoszeniowego, znajdują się wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu stypendialnego, m. in. regulamin i lista wymaganych dokumentów.   

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt:  

Koordynatorka Programu Akcelerator  

Katarzyna Orlikowska  

akcelerator@intercars.eu  

Podobne artykuły

Konferencja Prasowa Wielkiej Wyprawy Maluchów

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Podpisaliśmy Deklarację organizacji społecznych na rzecz klimatu

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Wspieramy młode talenty w Programie Stypendiów Pomostowych