Przejdź do treści
Aktualności

Wystartowała druga edycja programu stypendialnego Akcelerator Fundacji Inter Cars

Akcelerator
Rozwój kompetencji przyszłości

Fundacja Inter Cars po raz drugi zaprasza uczniów techników oraz szkół branżowych, zainteresowanych naukami ścisłymi tj. mechaniką, elektroniką, informatyką i innymi dziedzinami związanymi z motoryzacją i logistyką do wzięcia udziału w konkursie o stypendium Programu Akcelerator. Wnioski można rejestrować do 31 maja na stronie internetowej fundacja.intercars.eu/akcelerator/


Celem Programu Akcelerator Fundacji Inter Cars jest wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe dla młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją i logistyką. Laureaci stypendium, oprócz otrzymania pomocy finansowej, będą mogli rozwijać swoje umiejętności, biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Fundację Inter Cars. Otrzymają również wsparcie mentorów, będą mieli możliwość poznania Grupy Kapitałowej Inter Cars od wewnątrz, a także pojadą na letni obóz edukacyjny.

Zgłoś się już dziś!

Do Programu Akcelerator mogą zgłaszać się uczniowie techników oraz szkół branżowych I i II stopnia, którzy swoją przyszłość chcą związać z motoryzacją lub logistyką. Fundacja Inter Cars zaprasza w szczególności uczniów, którzy odnoszą sukcesy w zawodach i konkursach, realizują ciekawe projekty, interesują się najnowszymi osiągnięciami i trendami techniki motoryzacyjnej oraz są zaangażowani społecznie. Program stypendialny Fundacji Inter Cars pomoże im rozwijać pasje, wspierając ich merytorycznie i finansowo.

– W pierwszej edycji Programu Akcelerator stypendium otrzymało dwadzieścioro młodych ludzi ze szkół średnich z całej Polski. Motto Programu Akcelerator – Napędzamy Twoje Marzenia – nie jest przypadkowe. Chcemy, aby nasz program stypendialny był trampoliną, dzięki której ambitna, uzdolniona i zaangażowana społecznie młodzież będzie pewnie wkroczyć w kolejny etap edukacji. Oprócz pomocy finansowej zorganizowaliśmy dla nich cykl zajęć edukacyjno-rozwojowych i pokazaliśmy im z bliska, jak działa Inter Cars. Nasi stypendyści są objęci opieką mentorów – menedżerów i ekspertów z Inter Cars, którzy wspierają ich swoim doświadczeniem i wiedzą. W lecie zabieramy naszych podopiecznych na obóz edukacyjny. Zdajemy sobie sprawę z istotnej roli nauk ścisłych i inżynierów na rynku pracy, dlatego dbamy o rozwój kompetencji przyszłości, co jest jednym z obszarów działalności Fundacji – mówi Katarzyna Orlikowska, koordynatorka Programu Akcelerator Fundacji Inter Cars.


Harmonogram

Rejestracja wniosków jest możliwa do 31 maja na stronie fundacja.intercars.eu/akcelerator/na której znaleźć można m.in. regulamin programu, listę wymaganych dokumentów oraz ważne informacje dla uczniów i nauczycieli. Do drugiego etapu zakwalifikuje się trzydzieścioro uczestników, których zadaniem będzie przygotowanie autoprezentacji. Spośród nadesłanych prac fundacja wyłoni grono dwudziestu stypendystów. Ich nazwiska poznamy do 15 września 2023 roku – wszyscy,  wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie.

Zobacz relację ze zjazdu inaugurującego pierwszą edycję programu stypendialnego Akcelerator

Podobne artykuły

Po raz trzeci Fundacja Inter Cars ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Wspieramy młode talenty w Programie Stypendiów Pomostowych

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro