Wspieramy młode talenty w Programie Stypendiów Pomostowych

Czym jest Program Stypendiów Pomostowych?

Program Stypendiów Pomostowych to jeden z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. To inicjatywa, która ma na celu ułatwienie uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości podjęcia nauki na wyższej uczelni dzięki stypendium na pierwszy rok studiów. Program jest realizowany od 2002 roku przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, we współpracy z koalicją lokalnych organizacji pozarządowych. Dotychczas, w ramach programu, przyznano blisko 27 500 różnego rodzaju stypendiów, w tym prawie 19 tysięcy na pierwszy rok studiów.

Program oferuje różne rodzaje stypendiów na studia, w zależności od roku i kierunku studiów, wyników w nauce, sytuacji materialnej i społecznej kandydatów. Stypendia na pierwszy rok studiów wynoszą 7000 zł i są przeznaczone dla maturzystów z małych miejscowości, którzy zostali przyjęci na studia dzienne w polskich uczelniach publicznych. Stypendia na kolejne lata studiów są zróżnicowane i zależą od osiągnięć akademickich i zaangażowania społecznego stypendystów.

Jak wspieramy Program Stypendiów Pomostowych?

Fundacja Inter Cars dołączyła do grona partnerów strategicznym Programu Stypendiów Pomostowych w 2022 roku.  W ramach stypendium “Liderzy Jutra”, Fundacja Inter Cars przyznała stypendia na III i IV rok studiów dla 26 studentek i studentów kierunków związanych z branżą motoryzacyjną, takich jak automatyka, elektronika, elektrotechnika, inżynieria mechaniczna, inżynieria materiałowa, inżynieria lądowa i transport, logistyka lub informatyka. Stypendia te mają na celu wspierać rozwój kompetencji przyszłości, które są kluczowe dla innowacyjności i konkurencyjności sektora.

Blisko 770 rozdanych stypendiów na studia

W bieżącym roku akademickim blisko 770 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych, w tym prawie 500 dostało stypendia na I rok studiów. Jednym ze stypendystów programu stypendiów pomostowych został Jakub Dźwierzyński, absolwent I edycji programu stypendialnego Akcelerator Fundacji Inter Cars!

Cieszymy się, że możemy być częścią programu, który wspiera rozwój kompetencji przyszłości, co stanowi jeden z głównych obszarów działania Fundacji Inter Cars. Gratulujemy wszystkim stypendystkom i stypendystom i życzymy kolejnych sukcesów!