Świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Podsumowanie roku pełnego sukcesów i podziękowania dla wolontariuszy

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez ONZ w 1985 roku, aby docenić pracę i zaangażowanie osób, które dobrowolnie i bezpłatnie pomagają innym. Z tej okazji podsumowaliśmy działania wolontariackie z ostatniego roku.

Wiele wspaniałych inicjatyw dzięki zaangażowaniu wolontariuszy

W tym roku, dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszy, udało się zrealizować między innymi:

• 14 projektów grantowych Inter Dobro – Waszych inicjatyw wolontarystycznych, które przyniosły realną zmianę w lokalnych społecznościach.
  • 12 akcji zorganizowanych w ramach Operacja Czysta Rzeka – największej w Polsce akcji sprzątania rzek, w których oczyściliście polskie rzeki, ich brzegi i okolice z prawie 6 ton odpadów.
  • 33 Mentorów z Inter Cars SA wspierających młodych ludzi w rozwoju naukowym i zawodowym w programach Akcelerator i Uniwersytet Sukcesu.

Podziękowania i atrakcje dla wolontariuszy

Nie zapomnieliśmy o podziękowaniach dla wolontariuszy, którzy są dla nas prawdziwymi bohaterami. W dniu ich święta, na ekipę wolontariuszy z całej Polski czekała moc atrakcji: zadbali o swoją kondycję na zajęciach Pilates, nauczyli się udzielać pierwszej pomocy pod okiem RES Stowarzyszenie, a następnie podnieśli swoje kompetencje i pewność siebie na warsztatach rozwojowych, by na koniec poczuć magię nadchodzących świąt na warsztatach DIY z tworzenia ozdób świątecznych. Każdy wolontariusz otrzymał także drobny upominek.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich czas, energię i serce, które wkładają w wolontariat. Podziękowania kierujemy też do ich przyjaciół, rodzin i całej społeczności Inter Cars SA, która wzajemnie się wspiera i motywuje. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach wolontariackich.