Śladami mentora: Dominik Ratka z wizytą w filii Inter Cars w Rybniku

Akcelerator

Wizyta stypendysty programu Akcelerator w Inter Cars S.A.

W lipcu 2023 roku, Dominik Ratka, jeden ze stypendystów pierwszej edycji programu Akcelerator Fundacji Inter Cars, miał wyjątkową okazję odwiedzić filię Inter Cars w  Rybniku. Dzień otwarty, zorganizowany przez jego mentora, Marka Racławskiego, pozwolił Dominikowi zobaczyć jak funkcjonuje firma od środka.

Praktyczne doświadczenia i inspirujące spotkania

Przez cały dzień Dominik podążał śladami swojego mentora: poznał procesy logistyczne, miał okazję do przeprowadzenia procesu sprzedaży towaru klientom handlowym oraz kompletował zamówienia towaru na magazynie. Spotkał się także z Piotrem Hampel, dyrektorem Grupy filialnej, który opowiedział o historii grupy Rybnik i wartościach, które przyświecają w codziennej pracy społeczności Inter Cars. Dodatkowo, Dominik odwiedził salon sprzedaży Inter Motors, po którym oprowadził go Piotrowi Szymura oraz Bosch Service Szymecki w Knurowie, gdzie mógł zobaczyć jeden z najlepiej prowadzonych serwisów Bosch w Polsce.

Perspektywy na przyszłość

Dominik był bardzo zadowolony z dnia spędzonego w Inter Cars S.A., a my, w jego imieniu, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania. Wizyta ta z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju Dominika i, kto wie, może w przyszłości dołączy on do grona naszych kolegów!

Program stypendialny Akcelerator

Program Akcelerator Fundacji Inter Cars to program stypendialny dla ambitnych uczennic i uczniów techników i szkół branżowych, których osiągnięcia i zainteresowania są związane z motoryzacją i logistyką, w tym naukami ścisłymi, mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką i informatyką.
Stypendystki i stypendyści otrzymują wsparcie finansowe w postaci comiesięcznego stypendium na cały rok szkolny oraz pakiet edukacyjny, dopasowany do ich potrzeb i planów oraz wyzwań współczesnego rynku pracy.