Przejdź do treści
Aktualności

Program Akcelerator: rozstrzygnięcie coraz bliżej!

Akcelerator
Rozwój kompetencji przyszłości

Dobiega końca proces wyłaniania laureatów konkursu o stypendium Programu Akcelerator, stworzonego przez Fundację Inter Cars. Do organizatorów wpłynęło ponad 150 zgłoszeń, ale sito selekcyjne jest bardzo gęste: stypendium uzyska tylko dwudziestu najlepszych kandydatów. Ich nazwiska poznamy na początku grudnia.


Siła w różnorodności

Przyszli inżynierowie, elektrycy, mechatronicy, informatycy, mechanicy, a także fizycy i matematycy oraz logistycy – Program Akcelerator wychodzi daleko poza sztywne ramy tego, co można rozumieć pod pojęciem branży motoryzacyjnej i logistyki. To założenie okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ różnorodność wartościowych zgłoszeń była ogromna: wśród 155 aplikacji znalazły się m.in. przysłane przez młodych wynalazców, uczestników międzynarodowych konkursów, ale też  pasjonatów fotografii motoryzacyjnej i sportów motorowych.

– Jak widać siła Programu Akcelerator tkwi w różnorodności, zarówno pod względem aplikujących, ale także tego, co chcemy im zaoferować. Wymogi dotyczące zgłoszeń były dość szczegółowe, ale dzięki temu otrzymaliśmy wiele dopracowanych i wartościowych aplikacji, po których od razu widać, że zostały przygotowane przez osoby nietuzinkowe, wyrastające wysoko ponad przeciętność. Wyłonienie trzydziestu uczennic i uczniów, którzy awansowali do drugiego etapu, było ogromnie trudne, więc przed Komisją Stypendialną stoi teraz zadanie jeszcze bardziej wymagające, jakim będzie zawężenie tej liczby do dwudziestu osób. Warto podkreślić, że zgłoszenia wpłynęły od uczniów i uczennic techników, szkół branżowych i liceów ogólnokształcących, co także potwierdza uniwersalność projektu– mówi Katarzyna Orlikowska, koordynatorka Programu Akcelerator w Fundacji Inter Cars.

13 listopada upłynął termin nadsyłania przez kandydatów autoprezentacji, które mają ostatecznie przekonać komisję, dlaczego warto postawić akurat na nich. Wyłonioną przez jurorów dwudziestkę laureatów poznamy na początku grudnia. A jest o co walczyć, ponieważ Program Akcelerator oznacza bardzo bogaty i zróżnicowany pakiet korzyści, które sprawiają, że samo wsparcie finansowe schodzi na drugi plan. Od stycznia stypendyści Fundacji Inter Cars będą brać udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu kompetencji społecznych, cyfrowych i językowych. Chętni będą mogli skorzystać z kursów maturalnych.

Wolontariusze Inter Cars

Kolejny ważny element Programu Akcelerator to opieka mentorów – wolontariuszy: menedżerów i doświadczonych pracowników Inter Cars, którzy będą służyć stypendystom wsparciem i radą przez cały czas trwania programu. Każdy laureat będzie miał swojego indywidualnego, starannie dobranego opiekuna. Mentorzy z kolei otrzymają od Fundacji Inter Cars pakiet szkoleń i wsparcie ekspertów.

Obok programu Inter Dobro, to kolejne zaproszenie do wolontariatu, skierowane przez Fundację Inter Cars do pracowników całej organizacji.

Program Akcelerator – napędzamy Twoje marzenia!

Oficjalne rozpoczęcie Programu Akcelerator jest zaplanowane na połowę stycznia w Warszawie, kiedy laureaci wezmą udział m.in. w zajęciach integracyjnych, odwiedzą laboratorium Intermeko oraz Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS, a także poznają Bartka Ostałowskiego, który jest najlepszym przykładem na to, jak osiągać wielkie rzeczy mimo przeszkód, które teoretycznie są nie do pokonania.

Program szkoleniowy rozpocznie się w styczniu, a na jego zakończenie stypendyści wybiorą się w sierpniu na obóz sportowy i edukacyjny.

Podobne artykuły

Po raz trzeci Fundacja Inter Cars ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Wspieramy młode talenty w Programie Stypendiów Pomostowych

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro