Przejdź do treści
Aktualności

Pracownicy Inter Cars wspierają Operację Czysta Rzeka!

Operacja Czysta Rzeka
Wolontariat

2 lipca 2022 roku 64 wolontariuszy, pracowników Grupy Kapitałowej Inter Cars wraz z najbliższymi, spotkało się nad rzeką Wkra, by wspólnie, w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka i Fundacją Inter Cars posprzątać brzegi rzeki i jej okolice. Efekt to zebrane 52 worki śmieci, czyli około 655 kg odpadów!

– Wynik, który uzyskaliśmy podczas dwugodzinnej akcji sprzątania z jednej strony cieszy – bo oczyściliśmy piękne tereny w okolicach rzeki – z drugiej natomiast zasmuca, bo pokazuje, ile jeszcze pracy czeka nas wszystkich, aby zmienić mentalność ludzi. Nasze wydarzenie miało również elementy edukacyjne, co jest niezwykle istotne. Chcieliśmy podnosić świadomość ekologiczną naszych pracowników, aby w formie dobrej zabawy zyskali wiedzę i stali się ambasadorami zmiany na rzecz ludzi i klimatu – mówi Joanna Pieśluk, ESG Manager oraz Pełnomocnik Zarządu Fundacji Inter Cars.

Wydarzenie, poza sprzątaniem zawierało także część edukacyjną – wolontariusze mieli okazję wziąć udział w warsztatach o pszczelarstwie oraz o ziołach Apteczkowej Panny, jak również w prowadzonych przez Honoratę Stafiej warsztatach o sztuce tworzonej z odpadów.

Sobotnie wydarzenie to nie koniec akcji Operacja Czysta Rzeka z Fundacją Inter Cars. Trwa ona całe wakacje, a Filie Inter Cars będą powoływać swoje lokalne sztaby, które posprzątają rzeki i ich okolice w całej Polsce!

Zobaczcie relację z tego wydarzenia!

Obejrzyj relację wideo z wydarzenia!

Podobne artykuły

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Finał programu “Rok nad Rzeką” w Hydropolis

Dołączamy do programu Biznes kontra Smog!