Podsumowanie II edycji programu Be.Eco Fundacji Digital University

Z dumą informujemy o ponownym zaangażowaniu Fundacji Inter Cars w program Be.Eco Fundacji Digital University, którego celem promowanie wiedzy i świadomości na temat ekologii i klimatu wśród młodzieży szkolnej. Jako Partner Strategiczny, wspieraliśmy tę wyjątkową inicjatywę już po raz drugi i cieszymy się z jej ogromnego sukcesu.

Program Be.Eco – co to jest?

Program Be.Eco Fundacja Digital University to największy w Polsce projekt edukacyjny poświęcony tematyce ekologicznej i klimatycznej, skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach programu, uczestnicy mają dostęp do platformy online, na której mogą korzystać z bogatych zasobów dydaktycznych, takich jak scenariusze lekcji, materiały dodatkowe, e-booki, a także oglądać wystąpienia ekspertów z różnych dziedzin związanych z ekologią i klimatem.

Jak działania przełożyły się na efekty?

W II edycji programu, która trwała od września 2023 do stycznia 2024, wzięło udział aż 49 332 uczniów, 743 nowych szkół i 765 nowych nauczycieli z całej Polski. To oznacza, że edukacja o ekologii i klimacie dotarła do ponad 100 tysięcy osób! W ramach programu, zorganizowano również 31 dedykowanych warsztatów online, w których uczniowie mogli pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności, a także konkurs filmowy, w którym uczestnicy mieli za zadanie stworzyć krótki film o tematyce ekologicznej lub klimatycznej. W konkursie wzięło udział 80 uczniów, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Jak dołączyć do programu?

Finałem programu był Turniej Wiedzy Ekologicznej, w którego rozwiązaniu wzięło udział ponad 7500 uczniów z 272 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski! Turniej był nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale także okazją do zabawy i integracji.

Jeśli chcesz dołączyć do społeczności skupionej na ekologii i klimacie, zapraszamy Cię do zarejestrowania się na platformie Be.Eco Fundacja Digital University. Tam znajdziesz wszystkie materiały, wystąpienia, filmy i informacje o kolejnych edycjach programu. Nie zwlekaj i zacznij swoją przygodę z ekologią i klimatem!