Obóz letni zakończył pierwszą edycję programu stypendialnego Akcelerator

Akcelerator

Stypendyści podsumowali osiem miesięcy wspólnej pracy

Program stypendialny Akcelerator zakończył się uroczystą galą zorganizowaną ostatniego dnia obozu letniego w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Szelment. Przez sześć dni, stypendyści podsumowywali swoje osiągnięcia, uczestniczyli w warsztatach rozwojowych i bawili się na różnych aktywnościach sportowych.

Nie tylko zabawa, ale także nauka i dawka inspiracji

Obóz letni Akcelerator to nie tylko okazja do odpoczynku i integracji, ale także do nauki i inspiracji. Stypendyści mieli okazję wziąć udział w warsztatach z Design Thinking, prowadzonych przez Karolinę Olszyńską z Q Progress. Na warsztatach, stworzyli projekty z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, które zaprezentowali na piątkowej gali. Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Sonik, zwycięzca rajdu Dakar i prawdziwa legenda polskiego motorsportu. Jego inspirujące wystąpienie sprawiło, że wszyscy poczuliśmy energię do działania i prawdziwy wiatr w skrzydłach.

Mnóstwo sportowych atrakcji

Obóz letni Akcelerator to także mnóstwo sportowych atrakcji, które dostarczyły stypendystom niezapomnianych wrażeń. Wśród nich były: spływ kajakowy na Czarnej Hańczy, wodny tor przeszkód nad jeziorem Szelment, szkolenie pływania na wakeboardzie, czy Wielka Baloniada i bitwa na balony z mentorami. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie okolicznych atrakcji, takich jak Stańczyki.

Akcelerator: program stypendialny dla młodych talentów

Program Akcelerator Fundacji Inter Cars to program stypendialny dla ambitnych uczniów techników i szkół branżowych, których osiągnięcia i zainteresowania są związane z motoryzacją i logistyką, w tym naukami ścisłymi, mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką i informatyką.
Stypendyści otrzymają wsparcie finansowe w postaci comiesięcznego stypendium na cały rok szkolny oraz pakiet edukacyjny, dopasowany do ich potrzeb i planów oraz wyzwań współczesnego rynku pracy.

Akcelerator to dopiero początek!

Obóz letni Akcelerator to zakończenie pierwszej edycji programu stypendialnego, ale nie koniec naszej współpracy ze stypendystami i mentorami. Już wkrótce ogłosimy drugą edycję programu, do której zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów i uczennice. Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi działaniami, śledź nasze profile w social media i stronę internetową. Razem napędzamy marzenia!