Przejdź do treści
Aktualności

Obóz letni zakończył pierwszą edycję programu stypendialnego Akcelerator

Akcelerator
Rozwój kompetencji przyszłości

Stypendyści podsumowali osiem miesięcy wspólnej pracy

Program stypendialny Akcelerator zakończył się uroczystą galą zorganizowaną ostatniego dnia obozu letniego w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Szelment. Przez sześć dni, stypendyści podsumowywali swoje osiągnięcia, uczestniczyli w warsztatach rozwojowych i bawili się na różnych aktywnościach sportowych.

Nie tylko zabawa, ale także nauka i dawka inspiracji

Obóz letni Akcelerator to nie tylko okazja do odpoczynku i integracji, ale także do nauki i inspiracji. Stypendyści mieli okazję wziąć udział w warsztatach z Design Thinking, prowadzonych przez Karolinę Olszyńską z Q Progress. Na warsztatach, stworzyli projekty z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, które zaprezentowali na piątkowej gali. Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Sonik, zwycięzca rajdu Dakar i prawdziwa legenda polskiego motorsportu. Jego inspirujące wystąpienie sprawiło, że wszyscy poczuliśmy energię do działania i prawdziwy wiatr w skrzydłach.

Mnóstwo sportowych atrakcji

Obóz letni Akcelerator to także mnóstwo sportowych atrakcji, które dostarczyły stypendystom niezapomnianych wrażeń. Wśród nich były: spływ kajakowy na Czarnej Hańczy, wodny tor przeszkód nad jeziorem Szelment, szkolenie pływania na wakeboardzie, czy Wielka Baloniada i bitwa na balony z mentorami. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie okolicznych atrakcji, takich jak Stańczyki.

Akcelerator: program stypendialny dla młodych talentów

Program Akcelerator Fundacji Inter Cars to program stypendialny dla ambitnych uczniów techników i szkół branżowych, których osiągnięcia i zainteresowania są związane z motoryzacją i logistyką, w tym naukami ścisłymi, mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką i informatyką.
Stypendyści otrzymają wsparcie finansowe w postaci comiesięcznego stypendium na cały rok szkolny oraz pakiet edukacyjny, dopasowany do ich potrzeb i planów oraz wyzwań współczesnego rynku pracy.

Akcelerator to dopiero początek!

Obóz letni Akcelerator to zakończenie pierwszej edycji programu stypendialnego, ale nie koniec naszej współpracy ze stypendystami i mentorami. Już wkrótce ogłosimy drugą edycję programu, do której zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów i uczennice. Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi działaniami, śledź nasze profile w social media i stronę internetową. Razem napędzamy marzenia!

Podobne artykuły

Po raz trzeci Fundacja Inter Cars ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Wspieramy młode talenty w Programie Stypendiów Pomostowych

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro