Przejdź do treści
Aktualności

Letni staż: Oliwer Jeger z #TeamAkcelerator w Intermeko Europe

Akcelerator
Rozwój kompetencji przyszłości

Nasz stypendysta opowiada o letnim stażu w laboratorium badawczym

Jesteśmy dumni z naszych stypendystów z programu Akcelerator Fundacji Inter Cars, którzy nie tylko świetnie radzą sobie w nauce, ale też realizują swoje pasje i marzenia. Jednym z nich jest Oliwer Jeger, który dzięki wsparciu swojego mentora, Artura Frankowskiego z Inter Cars SA, miał okazję odbyć staż w Intermeko Europe – nowoczesnym laboratorium specjalizującym się w badaniach motoryzacyjnych. Oliwer podzielił się z nami swoimi wrażeniami i doświadczeniami z tej niezwykłej przygody. Zapraszamy do lektury!

Od systemu reklamacji do badań metalograficznych

Oliwer rozpoczął swój staż od zapoznania się z systemem komputerowym rozpatrywania reklamacji, który jest niezbędny do prawidłowej oceny jakości części samochodowych. Pomagał też identyfikować przyjeżdżające części i kierować je do odpowiednich badań. Jednym z jego głównych zadań było badanie szczelności chłodnic, które wymagało od niego ogromnej precyzji i uwagi. “Pracując przy kontroli jakości, zdobyłem ogromną wiedzę na temat tego, jak nawet najmniejsza niedoskonałość może mieć wpływ na jakość produktu” – mówi Oliwer.

Jednak to nie wszystko, co Oliwer miał okazję robić w Intermeko. Szczególnie zafascynował go proces przygotowywania próbek do badań metalograficznych i badania składu chemicznego.

Rozwój kompetencji przyszłości w programie Akcelerator

Oliwer nie ograniczał się tylko do jednego rodzaju badań. Miał okazję uczestniczyć w wielu innych ciekawych projektach, takich jak badania statycznej próby rozciągania, pomiarach sił tłumienia amortyzatorów czy badaniu odporności na korozję w komorze solnej. Jest bardzo zadowolony ze swojego stażu w Intermeko. “To była najlepsza rzecz, jaka mnie spotkała! Dostarczyła mi wiedzy, doświadczeń i poszerzyła moje horyzonty zawodowe. Chciałbym kiedyś pracować w takim miejscu” – wyznaje Oliwer. Dziękuje też całej ekipie Intermeko, swojemu mentorowi i Fundacji Inter Cars za stworzenie mu tej możliwości. “Bez nich nie udałoby się to zrealizować. Jestem im bardzo wdzięczny za wsparcie i zaufanie” – dodaje Oliwer.

My również jesteśmy wdzięczni Oliwerowi za jego zaangażowanie i entuzjazm. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć go w jego rozwoju i pomóc mu odkryć swoje talenty. Wiemy, że Oliwer ma przed sobą świetlaną przyszłość. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Podobne artykuły

Po raz trzeci Fundacja Inter Cars ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Wspieramy młode talenty w Programie Stypendiów Pomostowych

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro