Klub Absolwentów #TeamAkcelerator w Krakowie: finał projektu Czyste Plaże

Akcelerator

Klub Absolwentów #TeamAkcelerator

Końcówka października to spektakularny moment dla ekipy 15 absolwentek i absolwentów pierwszej edycji programu Akcelerator. Program wspiera ambitnych uczniów techników i szkół branżowych, których osiągnięcia i zainteresowania są związane z motoryzacją i logistyką, w tym naukami ścisłymi, mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką i informatyką. Choć ich udział w programie zakończył się w sierpniu, pozostaliśmy w ciągłym kontakcie. Wszyscy stypendyści i stypendystki pierwszej edycji programu zostali zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie “Czyste Plaże”, zainicjowanym podczas obozu letniego przez Rafała Sonika, zwycięzcę Rajdu Dakar i legendę polskiego motorsportu, który od lat angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Projekt “Czyste Plaże” według #TeamAkcelerator

Celem projektu “Czyste Plaże” było znalezienie rozwiązań, które poprawią stan polskich plaż nadbałtyckich i zwiększą świadomość ekologiczną społeczeństwa. Efekty były imponujące: uczestnicy zaprezentowali trzy innowacyjne projekty, które mają potencjał zmienić polskie wybrzeże na lepsze. Prezentacji wysłuchali przedstawiciele Fundacji Inter Cars, Stowarzyszenia Czysta Polska i Rafał Sonik, inicjator projektu.

Projekty zaprezentowane przez #TeamAkcelerator:

• Magda Marcysiak, Jakub Dźwierzyński, Oliwer Jeger, Dominik Ratka i Mikołaj Wrona zaprojektowali aplikację mobilną “Ogarnij ten śmietnik” dla uczniów szkół podstawowych. To nie tylko nauka przez zabawę, ale także rywalizację. W ramach konkursu, uczestnicy mogą projektować innowacyjne kosze na śmieci, składające się co najmniej w 30% z recyklingu!
  • Piotr Montusiewicz, Michał Reuss, Mikołaj Rzepka, Mateusz Skupień i Wojciech Wróbel przedstawili projekt kampanii społecznej uświadamiającej o wpływie zachowań użytkowników plaż na ich czystość. Ten inspirujący projekt już teraz przekształca się w działanie na większą skalę!
  • Weronika Nadolna, Hubert Gonera, Piotr Małek, Mateusz Nowicki i Łukasz Stępniewski opracowali innowacyjny PLAŻOMAT – kosz na śmieci, który zmienia odpady w punkty lojalnościowe. To absolutna rewolucja w utrzymaniu plaż w doskonałym stanie!

To dopiero początek współpracy

Projekt Czyste Plaże to dopiero początek rozwoju Klubu Absolwentów #TeamAkcelerator. Fundacja Inter Cars zamierza nadal ich wspierać i pomagać w realizacji innowacyjnych pomysłów. Druga edycja programu już trwa, a my nie możemy się doczekać, aż kolejne grupy młodych innowatorów zaangażują się w zmienianie świata na lepsze.