Przejdź do treści
Aktualności

Fundacja Inter Cars partnerem strategicznym Uniwersytetu Sukcesu

Rozwój kompetencji przyszłości

Fundacja Inter Cars zaangażowała się w kolejny ważny społecznie projekt, jakim jest Uniwersytet Sukcesu. W ramach tej współpracy, eksperci Inter Cars pomagają młodym kobietom w lepszym starcie na rynku pracy.


Przejdź na stronę Uniwersytetu Sukcesu i dowiedz się więcej!

Uniwersytet Sukcesu to program stworzony przez Fundację Digital University i skierowany początkowo do wychowanek domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych, które mają trudności z dostępem do nowoczesnych, atrakcyjnych zawodów, związanych z pracą w środowisku cyfrowym. W kolejnych etapach do udziału w inicjatywie zaproszono także młode kobiety, będące w trudnej sytuacji życiowej, w tym Ukrainki uciekające ze swojego kraju przed dramatem wojny.

W tym roku do grona partnerów wspierających Uniwersytet Sukcesu dołączyła Fundacja Inter Cars. W ramach tej współpracy, pracownicy Inter Cars, jednego z liderów motoryzacyjnego rynku aftermarket w Europie, dzielą się z uczestniczkami szkoleń swoją wiedzą i doświadczeniem. W ten sposób przekazują kompetencje, które pomogą kobietom odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Podczas lipcowych warsztatów w Warszawie i Wrocławiu jednym z ekspertów był Krzysztof Soszyński, Wiceprezes Zarządu Inter Cars SA. Wolontariuszem Uniwersytetu Sukcesu w roli mentora jest Anna Figiel, Dyrektor ds. Kapitału Ludzkiego w Inter Cars, natomiast jako doradcy HR wsparcia uczestniczkom udzielają Anna Łoginow i Michał Paluch. Swoimi doświadczeniami związanymi z karierą w IT podzieliły się z kolei Joanna Krawczyszyn i Halina Szynal.

– Pasja i zaangażowanie, partnerstwo, wiarygodność, lojalność oraz przywództwo przez przykład to filary działalności Fundacji Inter Cars, które możemy wcielać w życie właśnie dzięki takim inicjatywom, jak Uniwersytet Sukcesu. Cieszę się, że zaangażowaliśmy się w ten projekt w tak dużym zakresie, będąc partnerem strategicznym tego przedsięwzięcia. Tak znacząca rola wymaga od nas konkretnych i realnych działań wobec osób, które nam zaufały i które liczą na naszą pomoc. Dzięki naszym pracownikom-wolontariuszom możemy tę misję skutecznie realizować – mówi Katarzyna Orlikowska, Specjalistka ds. Projektów Strategicznych w Fundacji Inter Cars.

Podobne artykuły

Po raz trzeci Fundacja Inter Cars ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Wspieramy młode talenty w Programie Stypendiów Pomostowych

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro