Przejdź do treści
Aktualności

Fundacja Inter Cars dołącza do „Operacji Czysta Rzeka”

Operacja Czysta Rzeka
Wolontariat


Fundacja Inter Cars dołącza do ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka”. Przedstawiciele tej organizacji wspólnie z otoczeniem Inter Cars będą troszczyć się o stan rzek i wód w Polsce. W jaki sposób i dlaczego warto wesprzeć ich w tych staraniach?

W 2021 roku Inter Cars, w ramach realizacji założeń strategii zrównoważonego rozwoju, powołał do życia Fundację Inter Cars. Misją tej organizacji jest wspieranie rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności dla ludzi i klimatu. Fundacja skupia swoje działania w czterech obszarach: rozwój kompetencji przyszłości, troska o środowisko naturalne, ochrona zdrowia i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Jednym z pierwszych działań Fundacji jest wsparcie akcji „Operacja Czysta Rzeka”.

– Z nieskrywaną dumą chcielibyśmy poinformować, że dołączamy do „Operacji Czysta Rzeka”. To właśnie troska o środowisko zmotywowała nas do zaangażowania się w to przedsięwzięcie. „Operacja Czysta Rzeka” wpisuje się w ważne dla nas kwestie, dzięki którym możemy sprostać wyzwaniom związanym z klimatem. To dlatego zdecydowaliśmy się zostać sponsorem Banku Kontenerów i wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko my – ludzie – możemy dokonać prawdziwej zmiany, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczne i niezdegradowane środowisko – mówi Katarzyna Oleksowicz, Członkini Rady Fundacji Inter Cars.

Katarzyna i Maciej Oleksowicz zapraszają do dołączenia do Operacji Czysta Rzeka!

W ramach wsparcia Fundacji Zarząd Inter Cars zamierza wspólnie ze swoimi otoczeniem biznesowym – pracownikami, filiantami, klientami oraz dostawcami – posprzątać wybraną rzekę, jej brzegi oraz najbliższe otoczenie z zalegających tam śmieci.

– Niestety, każdy z nas widział odpady w lasach, na polach, czy właśnie nad rzekami. Poprzez udział w „Operacji Czysta Rzeka” chcemy dokonać wymiernych, prośrodowiskowych działań. Już wkrótce podamy więcej szczegółów naszego udziału w akcji wraz z instruktażem, jak można zostać dumnym wolontariuszem Fundacji Inter Cars w ramach „Operacji Czysta Rzeka”. Spotkajmy się nad rzeką! – dodaje Katarzyna Oleksowicz.

Podobne artykuły

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Finał programu “Rok nad Rzeką” w Hydropolis

Dołączamy do programu Biznes kontra Smog!