Przejdź do treści
Aktualności

Finał programu “Rok nad Rzeką” w Hydropolis

Operacja Czysta Rzeka
Troska o środowisko naturalne

Wyjazd edukacyjny dla młodych miłośników przyrody

W ostatni weekend listopada, grupa ponad 50 uczniów z trzech szkół podstawowych wzięła udział w wyjątkowej wycieczce do Hydropolis: Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. To nagroda za ich aktywny udział w programie “Rok nad Rzeką”, realizowanym przez Fundację Inter Cars we współpracy z Operacja Czysta Rzeka. Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie Rok nad Rzeką.

“Rok nad Rzeką” – założenia programu

Celem programu jest ukształtowanie w młodych ludziach wrażliwości ekologicznej, uważności na przyrodę oraz postaw przyjaznych środowisku naturalnemu. W ramach programu prowadzone są w szkołach autorskie warsztaty dotyczące rzek i ich funkcji w ekosystemie, ćwiczenia w laboratorium i gra terenowa nad rzeką. Uczniowie poznają cykl obiegu wody w przyrodzie, wykonują analizę wodnych zanieczyszczeń, uczą się segregować i wtórnie wykorzystywać odpady, poznają formy ochrony roślin i zwierząt. Program trwa cały rok szkolny.

Hydropolis: unikatowe centrum wiedzy o wodzie

Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy o wodzie z siedmioma stałymi strefami tematycznymi i nowoczesnymi, interaktywnymi formami wystawienniczymi.

Uczniowie, którzy odwiedzili Hydropolis, mieli okazję do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń i ustrukturyzowania wiedzy zdobytej w programie. Zobaczyli, jak powstała woda na Ziemi, poszerzyli wiedzę o jej właściwościach i roli w życiu człowieka i poznali podwodne życie. Wzięli również udział w warsztacie, pt. “Wartość wody”, w którym dowiedzieli się, jak dbać o zasoby wodne i jakie są zagrożenia dla ich jakości i ilości.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom programu i dziękuje im za ich wkład w ochronę naszej planety.

Podobne artykuły

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Podpisaliśmy Deklarację organizacji społecznych na rzecz klimatu

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro

Dołączamy do programu Biznes kontra Smog!