Przejdź do treści
Aktualności

Ekowarsztaty dla dzieci na 1. urodziny Fundacji Inter Cars

Troska o środowisko naturalne

„Dajmy drugie życie odpadom” – to tytuł warsztatów zorganizowanych przez Fundację Inter Cars z okazji jej pierwszych urodzin. Podczas zajęć prowadzonych przez Jakuba Tylmana, dzieci poznawały zasady ekologii, a także tworzyły wyjątkowe prace plastyczne.

Rocznica powołania Fundacji Inter Cars to świetny sposób na to, by wcielać w życie jej cele i założenia. Dlatego z okazji swojego święta, Fundacja zaprosiła dzieci pracowników Inter Cars oraz podopiecznych pobliskiego Przedszkola nr 334 im. Jasia i Małgosi do stworzenia prac plastycznych przy użyciu odpadów. Te wyjątkowe ekowarsztaty prowadził Jakub Tylman, ambasador programu BE.ECO, nauczyciel i autor książek edukacyjnych dla najmłodszych.

Poza stworzeniem inspirujących prac, dzieci dowiedziały się czym jest Fundacja Inter Cars i jakie są obszary jej działania. Wspólnie porozmawialiśmy o segregacji odpadów a także o pomysłach na to, co każdy z nas może codziennie robić, by dbać o naszą planetę.

Uczestnicy ekowarsztatów otrzymali książki autorstwa Jakuba Tylmana z autografem, a ponieważ urodziny nie mogą obyć się bez tortu, nie zabrakło także słodkiego poczęstunku i życzeń od Prezesa Zarządu Inter Cars SA, Macieja Oleksowicza.

Podobne artykuły

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Podpisaliśmy Deklarację organizacji społecznych na rzecz klimatu

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro

Finał programu “Rok nad Rzeką” w Hydropolis