Akcelerator Pro: program dla nauczycieli i nauczycielek szkół branżowych

Program Akcelerator Pro

Fundacja Inter Cars, we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą, realizuje program Akcelerator Pro, który ma na celu docenić i wesprzeć nauczycieli i nauczycielki szkół branżowych i techników. Program oferuje granty na realizację autorskich projektów edukacyjnych, szkolenia, materiały i wsparcie coachingowe.

Do kogo kierujemy program?

Program Akcelerator Pro jest skierowany do nauczycieli i nauczycielek wspierających uczniów i uczennice z pierwszej i drugiej edycji programu Akcelerator oraz programu Młode Kadry. Są to programy, które pomagają młodym ludziom w wyborze ścieżki zawodowej i rozwijaniu kompetencji przyszłości.

W pilotażowej edycji programu Akcelerator Pro bierze udział 16 nauczycieli i nauczycielek ze szkół technicznych i branżowych z różnych regionów Polski. Ich projekty dotyczą m.in. robotyki, motoryzacji, programowania, grafiki, ekologii, turystyki i przedsiębiorczości.

Co oferujemy?

Co oferuje program?

Program Akcelerator Pro oferuje nauczycielom i nauczycielkom:

• granty na realizację autorskich projektów edukacyjnych w wysokości 5000 zł
  • materiały edukacyjne i metodyczne dla szkół branżowych i techników
  • szkolenia metodyczne i wsparcie merytoryczne w realizacji autorskich projektów edukacyjnych
  • indywidualne wsparcie coachingowe dla nauczycieli i nauczycielek oraz webinary tematyczne

Program ma na celu pomóc nauczycielom i nauczycielkom w:

• przygotowaniu i realizacji autorskiego projektu edukacyjnego
  • wzmacnianiu w uczniach i uczennicach poczucia własnej wartości i poczucie sprawczości
  • wspieraniu uczniów i uczennic w rozwijaniu kluczowych kompetencji przyszłości, takich jak współpraca, kreatywność, krytyczne myślenie i komunikacja.

Jak dołączyć do programu?

Rekrutacja do programu Akcelerator Pro trwa od 10 do 27 listopada 2023 roku. Aby zgłosić się do programu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przedstawić swój pomysł na projekt edukacyjny. Szczegóły rekrutacji i regulamin programu znajdują się na stronie Fundacji Szkoła z Klasą.

Program Akcelerator Pro jest współfinansowany przez Fundację Szkoła z Klasą, która od 2002 roku wspiera szkoły w zmianie i innowacjach w edukacji. Fundacja Szkoła z Klasą prowadzi programy edukacyjne w pięciu obszarach: angażujące środowiska uczenia się, kompetencje cyfrowe i medialne, zdrowie psychiczne i fizyczne, wrażliwość społeczna i zaangażowanie obywatelskie.