Uroczysty finał Wielkiej Wyprawy Maluchów: 1 400 000 zł zasili nasze konto!

Drogowskaz

Wielka Wyprawa Maluchów to przede wszystkim pomoc dzieciom

Wielka Wyprawa Maluchów to projekt społeczny, który ma na celu zebrać milion złotych na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Projekt jest organizowany przez Fundację Stars4Stars i 126Evolution.official, a jego uczestnicy pokonują trasę z Bielska-Białej do Monte Carlo za kierownicą kultowych Fiatów 126p. Wśród nich są legendy polskiego motorsportu, takie jak Sobiesław Zasada, Janusz Szerla czy Rafał Sonik, a także gwiazdy internetu, np. Remigiusz “Rezi” Wierzgoń i Robert “HI_5” Buczyński.

Fundacja Inter Cars jest partnerem wyprawy i wspiera jej cel. Podczas uroczystości podsumowania wyprawy w Bielsku Białej, organizatorzy wyprawy oficjalnie przekazali Fundacji Inter Cars część środków zebranych w ramach internetowej zrzutki i licytacji samochodów. Kwota ta wyniosła aż 700 000 zł.

Fundacja Inter Cars podwaja kwotę darowizny

Fundacja Inter Cars, która działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdecydowała się podwoić kwotę otrzymaną od organizatorów Wielkiej Wyprawy Maluchów. W efekcie, 1 400 000 zł zasili pulę grantów II edycji ogólnopolskiego programu grantowego Drogowskaz, dedykowanej najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego – dzieciom.

Program Drogowskaz to inicjatywa Fundacji Inter Cars, która ma na celu wesprzeć lokalne społeczności w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Program oferuje wsparcie finansowe i merytoryczne dla organizacji, które realizują projekty edukacyjne, profilaktyczne lub interwencyjne w tym zakresie.

II edycja programu Drogowskaz rusza już wkrótce – zapraszamy wszystkie organizacje, które chciałyby poprawić stan bezpieczeństwa najmłodszych na drogach w całej Polsce. Aby dowiedzieć się więcej o programie i złożyć wniosek, odwiedź zakładkę Program Drogowskaz lub obserwuj profil Fundacji Inter Cars na Facebooku. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci na polskich drogach!