Przejdź do treści
Aktualności

Projekt „Mobilne miasteczko ruchu drogowego” – Drogowskaz 2023

Bezpieczeństwo ruchu drogowego
Drogowskaz

Najmłodsi mieszkańcy gminy Kłoczew poszerzyli swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drogach

Projekt Mobilne miasteczko ruchu drogowego został zrealizowany przez Szkołę Podstawową w Czernicu. Bezpośrednimi odbiorcami działań byli uczniowie i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernicu oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Zadybskiej. Do jednego działania zaproszono również rodziców uczniów klas IV.

 

 

Założenia i efekty projektu

Spotkania z policjantami, warsztaty informatyczne z tworzenia znaków drogowych z wykorzystaniem drukarki 3D i długopisów 3D, konkurs wiedzy teoretyczno-praktycznej „Jestem świadomy-znam drogowskazy”, spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Woli Zadybskiej, zajęcia przygotowujące uczniów do konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, wykonanie makiet skrzyżowań – to działania zrealizowane w ramach projektu.

W ramach projektu, szkoła pozyskała rower i mobilne miasteczko ruchu drogowego wraz ze znakami, filamenty do długopisów 3D, wykonano makiety skrzyżowań oraz znaków drogowych. Uczniowie znacząco poszerzyli swoją wiedzę na temat zasad ruchu drogowego dotyczącą pieszych i rowerzystów, podnieśli swoje umiejętności w zakresie jazdy rowerem.

Konkurs teoretyczno-praktyczny był ogromnym przeżyciem dla uczniów, w szczególności część praktyczna, podczas której wykorzystali nowy rower i miasteczko ruchu drogowego. Do udziału w konkursie zaproszono również rodziców, którzy mogli porównać swoją wiedzę z wiedzą dzieci.

 

Podobne artykuły

Konferencja Prasowa Wielkiej Wyprawy Maluchów

Ogłoszenie wyników obrad Komisji Grantowej II edycji Programu Drogowskaz Fundacji Inter Cars!

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Rusza druga edycja programu grantowego Drogowskaz

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro