Projekt „Karta Rowerowa dla Mazowsza. Pruszków” – Drogowskaz 2023

Drogowskaz

Założenia projektu

„Inicjatywa 'Karta Rowerowa dla Mazowsza. Pruszków.” to odpowiedź Fundacji Drogi Mazowsza na zmiany w podstawie programowej wychowania komunikacyjnego. Projekt wprowadza nowe podejście do nauki ruchu drogowego dla uczniów klas 4.

31 szkół zaangażowanych w projekt

Działania zostały zrealizowane we współpracy z 31 szkołami podstawowymi w powiecie pruszkowskim. W ramach projektu powstał podręcznik metodyczny z 15 lekcjami stacjonarnymi i 5 lekcjami plenerowymi. Nauczyciele wychowania komunikacyjnego uczestniczyli również w szkoleniu dotyczącym nowej podstawy programowej i przepisów ruchu drogowego. Lekcje teoretyczne pomagają uporządkować i poszerzyć wiedzę uczniów, natomiast zajęcia plenerowe umożliwiają praktyczne doskonalenie umiejętności bezpiecznego poruszania się na drodze. W roku 2024 planowane są kolejne działania, realizowane w ramach kontynuacji projektu.