Projekt „Bezpieczna droga do szkoły” – Drogowskaz 2023

Drogowskaz

Międzynarodowe Święto Roweru

24 października obchodzone jest Międzynarodowe Święto Roweru, celebrujące ekologiczny i ekonomiczny charakter tego środka transportu, który zyskuje coraz większą popularność. Niestety, równocześnie jest drugim, obok samochodu osobowego, pojazdem generującym najwięcej wypadków. Projekt „Bezpieczna droga do szkoły” był realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu. Wniosek o grant złożył dyrektor szkoły, Michał Fudala, a to umożliwiło zamontowanie progów zwalniających oraz pionowych znaków ostrzegawczych przy ulicy, gdzie znajduje się szkoła.

Założenia projektu

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli także w pikniku, podczas którego celebrowano poprawę bezpieczeństwa na drodze do szkoły. Wydarzenie to było okazją do udziału w testach sprawnościowych oraz w teście wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Funkcjonariusze Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili szkolenia poświęcone bezpieczeństwu na drodze. Ponadto, uczniowie klas czwartych i piątych otrzymali dzwonki rowerowe, komplety oświetlenia oraz kaski.

Zobacz relację wideo z wydarzenia!