Nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozdane!

Nagrody dla osób i organizacji zasłużonych dla poprawy bezpieczeństwa na drogach

Fundacja Inter Cars jest Partnerem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, które organizuje prestiżowy konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurs ma na celu docenić i nagrodzić osoby, inicjatywy i organizacje, które aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Laureaci w pięciu kategoriach

W tym roku odbyła się już 13. edycja konkursu, która zgromadziła wiele ciekawych i wartościowych kandydatur. Kapituła Konkursu Partner BRD, w skład której wchodzili przedstawiciele różnych instytucji i organizacji związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, wybrała laureatów w pięciu kategoriach:

• Osoba: Sylwester Pawłowski – pasjonat świadomej i ekologicznej jazdy, twórca projektu Świadomy Kierowca, który promuje odpowiedzialne zachowania na drodze i edukuje kierowców na temat wpływu stylu jazdy na środowisko i koszty eksploatacji pojazdu.
  • Instytucja Publiczna: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Suchorabie, który współpracuje z firmą Man Trucks Niepołomice w realizacji działań edukacyjnych dla uczniów na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach tej współpracy, uczniowie mają możliwość zapoznać się z budową i funkcjonowaniem ciężarówek, a także zasadami bezpiecznego poruszania się w pobliżu takich pojazdów.
  • Organizacja pozarządowa: Związek Dealerów Samochodów, który organizuje kampanię „Karta ratownicza w pojeździe”. Kampania ma na celu zachęcić kierowców do umieszczania w swoich samochodach kart ratowniczych, które zawierają informacje o konstrukcji i wyposażeniu pojazdu, niezbędne dla służb ratowniczych w przypadku wypadku drogowego.
  • Projekt medialny: „Dyskusja na Ratuszowej” – cykl audycji radiowych, emitowanych w Radiu Kraków, które promują wychowanie komunikacyjne i szkolenie kierowców. Audycje poruszają różne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak: przepisy, technika jazdy, psychologia kierowcy, pierwsza pomoc, czy ekologia.
  • Firma: Volvo Trucks – Polska Sp. z o.o., która prowadzi trwającą już 6 lat, społeczną akcję #ProfesjonalniKierowcy, której zadaniem jest kształcenie dorosłych osób w kierunku wykonywania zawodu kierowcy ciężarówki. Akcja oferuje bezpłatne kursy i szkolenia dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje lub zmienić zawód na kierowcę ciężarówki.

Nagroda specjalna za całokształt działań

Kapituła przyznała także nagrodę specjalną za całokształt działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, którą otrzymała Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rada koordynuje i wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach w regionie małopolskim, takie jak: edukacja, inżynieria ruchu, kontrola i egzekwowanie przepisów, czy pomoc ofiarom wypadków.

Wkład w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach

Wszystkim nominowanym i laureatom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za ich wkład w poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać takie inicjatywy i promować dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Specjalne podziękowania dla Prezeski Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Doroty Olszewskiej oraz całej Kapituły Nagrody, którą tworzyli przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Automobilklubu Polskiego, Banku Światowego, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Fundacji Inter Cars i członków Zarządu Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.