Przejdź do treści
Aktualności

Inter Dobro – podsumowanie I edycji programu

Bezpieczeństwo ruchu drogowego
Inter Dobro
Ochrona zdrowia
Rozwój kompetencji przyszłości
Troska o środowisko naturalne
Wolontariat

Wolontariat w Fundacji Inter Cars

Wolontariat to nie tylko sposób na pomaganie innym, ale także na rozwijanie własnych umiejętności, poznawanie nowych ludzi i odkrywanie pasji. W Fundacji Inter Cars wiemy o tym doskonale, dlatego stworzyliśmy program Inter Dobro, który wspiera naszych pracowników w realizacji ich pomysłów na działania społecznie odpowiedzialne. W pilotażowej edycji programu, która odbyła się w 2022 roku, nasi Wolontariusze przeprowadzili aż 5 projektów, które miały pozytywny wpływ na ich lokalne społeczności. Zapraszamy do zapoznania się z efektami ich działań!

Upcykling banerów na posłania dla zwierząt

Recepcjoniści uszyli posłania z banerów reklamowych dla psów i kotów ze Schroniska w Korabiewicach! Wolontariusze zadbali o zwierzęta oraz środowisko naturalne – pozyskując zużyte banery reklamowe firmy Inter Cars SA i nadając im nowe życie przez ich upcycling. Za środki z grantu zakupili specjalne wypełnienia do legowisk, a następnie przetransportowali je wraz z banerami do pracowni krawieckiej. Tam odbyli szkolenie, w trakcie którego najpierw poznali tajniki szycia na maszynie, następnie samodzielnie uszyli posłania, które osobiście dostarczyli do schroniska. Wolontariusze mieli też okazję poznać mieszkańców schroniska i wyprowadzili czworonogi na spacer.

Las na zawsze

Pod koniec marca, pod okiem ekspertów z Fundacji Las Na Zawsze nasi Wolontariusze dowiedzieli się jak sadzić i chronić młody las. Następnie zgromadzoną wiedzę przekuli w działanie by wspólnie posadzić sadzonki drzew. Na koniec zadbano o ich ochronę, grodząc teren. Takie zabezpieczenie uchroni je przed zwierzętami, które uwielbiają młode pędy. Tworząc młode bioróżnorodne lasy liściaste, oddajemy ziemię naturze i pomagamy w regeneracji środowiska.

Aquaterapia dla dzieci z niepełnosprawnościami

W ramach projektu Wolontariusze wspierali doświadczonych instruktorów pływania i nurkowania ze Stowarzyszenia To Ma Sens. Terapię prowadzono w basenie, a podopieczni poza nauką pływania mieli okazję do zintegrowania się. Tego typu zajęcia redukują skutki izolacji społecznej, zawierają w sobie elementy zabawy, współpracy oraz współzawodnictwa. Zajęcia także integrują i dają wsparcie rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Woda daje wolność. Dla osób z ograniczoną mobilnością, swoboda i niezależność jaką uzyskują w wodzie nie da się z niczym porównać. Wolontariusze Fundacji Inter Cars opiekowali się uczestnikami zajęć od samego początku – zaczynając od wejścia do szatni, pomagając im w wejściu i wyjściu z basenu, wspierając w zabawie – zarówno z linii brzegowej, jak i w wodzie.

Wyłącz światło, włącz myślenie

Inicjatywa “Wyłącz światło, włącz myślenie” to projekt realizowany z myślą o oszczędzaniu energii elektrycznej w przestrzeniach biurowych. Wolontariusze w tym projekcie przygotowali materiały edukacyjne dot. oszczędzania energii. Rozmieścili także specjalne zawieszki przypominające o wyłączaniu światła w poszczególnych pomieszczeniach biurowych. Akcja szybko zyskała popularność – koledzy i koleżanki z Inter Cars w całej Polsce dzwonili do Lidera projektu z prośbą o przesyłanie zawieszek do rozmieszczenia również w ich miejscach pracy!

Budowa domków, hoteli dla dziko żyjących zapylaczy – Zrób to sam

W ramach projektu wolontariusze zbudowali drewniane schronienia dla dziko żyjących zapylaczy. Stowarzyszenie Nasze Pszczoły dało im wsparcie merytoryczne oraz poprzez webinar wolontariusze poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ochrony dzikiej przyrody. Przygotowali również niezbędne pomoce naukowe do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci z klasy integracyjnej w Szkole Podstawowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzięki wspólnym działaniom, uczestnicy nauczyli się budowania poczucia odpowiedzialności ekologicznej. Efekty ich działania będzie można podziwiać na co dzień, obserwując dziko żyjące zapylacze na terenie gminy Czosnów i Nowy Dwór Mazowiecki.

Podobne artykuły

Konferencja Prasowa Wielkiej Wyprawy Maluchów

Ogłoszenie wyników obrad Komisji Grantowej II edycji Programu Drogowskaz Fundacji Inter Cars!

Po raz trzeci Fundacja Inter Cars ogłasza nabór zgłoszeń do Programu Akcelerator

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Podpisaliśmy Deklarację organizacji społecznych na rzecz klimatu