Finał Operacji Czysta Rzeka 2023 z Fundacją Inter Cars

Operacja Czysta Rzeka

Ponad 6 ton śmieci zebranych z polskich rzek

Fundacja Inter Cars była głównym partnerem Operacji Czysta Rzeka 2023. To ogólnopolska akcja społeczna, która zachęca lokalne społeczności do sprzątania rzek i ich okolic, a także do edukacji ekologicznej i promocji odpowiedzialnej mobilności.

W tegorocznej edycji Operacji Czystej Rzeki, która trwała od maja do września, wzięło udział prawie 21 tysięcy osób, które zebrały 375 ton śmieci z polskich rzek. Fundacja Inter Cars zorganizowała wspólnie z wolontariuszami 12 akcji sprzątania, w których uczestniczyło prawie 600 osób, w tym pracownicy i współpracownicy z centrali Inter Cars SA, Europejskiego Centrum Rozwoju i Dystrybucji ILS w Zakroczymiu, przedstawiciele firmy Lauber w Słupsku, a także filii Inter Cars SA z całej Polski. Łącznie zebrali ponad 6 ton śmieci, co oznacza, że każdy wolontariusz oczyścił Ziemię ze średnio 18 kg odpadów

Konkurs na najlepszą relację ze sprzątania

Fundacja Inter Cars doceniła także zaangażowanie i kreatywność wolontariuszy, którzy wzięli udział w akcji sprzątania. Każdy ze sztabów przygotował specjalną relację ze zrealizowanej akcji, która była oceniana pod względem merytorycznym i estetycznym. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, które mogli przeznaczyć na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego.

1. miejsce: Filia Inter Cars Piła, Grupa Gorzów Wielkopolski – 15 000 zł – Hospicjum Sióstr Św. Elżbiety
  2. miejsce: Lauber sp. z o.o. – 10 000 zł – Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”
  3. miejsce: Filia Inter Cars Tarnów – 5000 zł – Stowarzyszenie Formacja Aktywni\

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom za ich postawę i za to, że wspólnie z nią zdecydowali się dokonać realnej zmiany i zadbać o środowisko naturalne.