Druga edycja programu Akcelerator: CZAS START!

Akcelerator

Zjazd inauguracyjny II edycji programu Akcelerator

Minął tydzień od startu II edycji programu stypendialnego Akcelerator, w ramach którego wyróżniliśmy 21 młodych talentów z branży motoryzacyjnej. Od czwartku do niedzieli stypendyści, nauczyciele, mentorzy i spotkali się w Warszawie, aby uczestniczyć w zjeździe inauguracyjnym programu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Zarządu Fundacji Inter Cars oraz naszego fundatora, firmy Inter Cars SA. To były intensywne i pełne emocji dni, które zapadną nam na długo w pamięci. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wyjątkowego wydarzenia.

Oficjalna inauguracja i wykład Bartosza Ostałowskiego

Zjazd inauguracyjny rozpoczęliśmy w czwartek wieczorem. W trakcie uroczystej gali powitaliśmy naszych stypendystów, nauczycieli i mentorów, a także wręczyliśmy im symboliczne certyfikaty i upominki. Następnie wysłuchaliśmy inspirującego wykładu Bartosza Ostałowskiego, który jest jedynym na świecie kierowcą rajdowym, który prowadzi pojazd stopą. Bartosz opowiedział nam o swojej historii: o tym, jak pokonał trudności i spełnił swoje marzenia. Jego przesłanie było jasne: nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli się naprawdę czegoś pragnie. Bartosz zachęcał nas do wyznaczania sobie celów, podejmowania wyzwań i nie poddawania się. Jego słowa były dla nas wielką motywacją i inspiracją.

Warsztaty z Qprogress, Tak – Tylko dobre rozwiązania i Fundacją Szkoła z Klasą

W piątek i sobotę stypendyści, nauczyciele i mentorzy wzięli udział w szytych na miarę warsztatach. Stypendyści pracowali z ekipą z Qprogress, a nauczyciele wysłuchali wykładu o rozwoju kompetencji przyszłości, prowadzonego przez Fundację Szkoła z Klasą. Mentorzy natomiast uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez firmę Tak – Tylko dobre rozwiązania, na których dowiedzieli się, jak skutecznie wspierać i motywować swoich podopiecznych.

Integracja na gokartach i zwiedzanie Warszawy

Nie zapomnieliśmy też o rozrywce i integracji. W piątek wieczorem stypendyści i mentorzy wybrali się na gokarty, gdzie mogli rywalizować ze sobą, ścigając się i bawiąc. W sobotę wieczorem nauczyciele zwiedzali Warszawę, podziwiając jej zabytki i atrakcje. Była to okazja do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni, a także do wymiany doświadczeń i poglądów.

Wizyta w ILS Zakroczym, Intermeko Europe i na Politechnice Warszawskiej

W sobotę i niedzielę stypendyści mieli okazję odwiedzić miejsca, które są związane z rozwojem branży motoryzacyjnej i nowymi technologiami. Pierwszym z nich było Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS Zakroczym, gdzie mogli zobaczyć, jak działa największy w Europie magazyn części samochodowych. Następnie udali się do laboratorium Intermeko Europe, gdzie poznali zakamarki badań i testów motoryzacyjnych. Kolejna była Politechnika Warszawska, gdzie odwiedzili Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, a także poznali przedstawicieli Koła Naukowego Proton Dynamic oraz WUT SIMR Racing Technology. Te wizyty były dla naszych stypendystów nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale też źródłem inspiracji i ogromnej dawki wiedzy.

Zapraszamy do świata #TeamAkcelerator

Przygotowaliśmy dla Was krótkie filmowe podsumowanie zjazdu, które zabierze Was do świata #TeamAkcelerator II. W filmie poznacie motywacje, które kryją się za zgłoszeniami do programu, a także historię Agaty, która mimo początkowych trudności, odnalazła swoją drogę do Akceleratora. Zobaczycie też, jak nasi stypendyści, nauczyciele i mentorzy poznawali się bliżej podczas współpracy.

Akcelerator Pro

Program Akcelerator Pro to inicjatywa Fundacji Inter Cars i Fundacji Szkoła z Klasą, która ma na celu wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli i nauczycielek szkół branżowych i techników oraz finansowanie ich autorskich projektów edukacyjnych. Na zjeździe inauguracyjny programu, podczas którego uczestnicy i uczestniczki zapoznali się z założeniami programu, wymienili doświadczenia i pomysły, a także wzięli udział w warsztatach metodycznych Design Thinking. Zjazd był okazją do nawiązania kontaktów i współpracy między nauczycielami i nauczycielkami z różnych szkół i regionów

To dopiero początek

To był niezwykły początek II edycji programu Akcelerator, który pokazał nam, jak wiele możliwości i pasji kryje się wśród młodych przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Dziękujemy wszystkim stypendystom, nauczycielom, mentorom, partnerom i gościom, którzy wzięli udział w zjeździe inauguracyjnym i sprawili, że był on pełen inspiracji, wiedzy i dobrej zabawy. Jesteśmy dumni z #TeamAkcelerator i nie możemy się doczekać, co przyniosą kolejne miesiące wspólnej pracy. Zapraszamy do śledzenia ich losów na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Razem napędzamy marzenia!