Przejdź do treści
Aktualności

Dołączamy do programu Biznes kontra Smog!

Troska o środowisko naturalne
Wolontariat

Wspieramy klimat i dołączamy do programu edukacji ekologicznej

Dołączyliśmy do programu “Biznes kontra smog”, zainicjowanego przez PwC. Program ten ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, poprzez organizację warsztatów w szkołach i przedszkolach na temat smogu i zmian klimatycznych.

Troska o środowisko naturalne to jeden z głównych obszarów naszego działania, a do udziału w programie zaprosiliśmy wszystkich pracowników i współpracowników Grupy Inter Cars. W ramach programu, wspólnie z Krakowskim Alarmem Smogowym oraz innymi firmami biorącymi udział w programie, zorganizujemy kilkadziesiąt warsztatów w różnych miastach Polski, poruszających problem zanieczyszczenia powietrza i jego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt.

Polacy obawiają się o jakość powietrza i wody

Wyniki badania przeprowadzonego wśród pracowników firm zrzeszonych w projekcie wykazały, że aż 74% badanych osób mówi o obawie o jakość powietrza podczas tegorocznej zimy, a 51% jest zaniepokojonych stanem i dostępnością wody pitnej w Polsce. Ponadto, ponad 66% ankietowanych uważa, że jakość systemu edukacji ekologicznej w Polsce jest niewystarczająca, a 13% oceniło jego poziom jako bardzo zły.

Wolontariusze nie muszą mieć doświadczenia, ani wiedzy na temat zmian klimatu

Zachęcamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do programu “Biznes kontra smog” jako wolontariusze. Nie musicie posiadać doświadczenia w wolontariacie ani obszernej wiedzy na temat zmian klimatu – wszystkiego Was nauczymy! Wolontariusze będą odpowiedzialni za aktywne prowadzenie warsztatów o smogu i zmianach klimatycznych dla dzieci, które podczas zajęć w szkołach i przedszkolach dowiedzą się m.in.: czym jest smog, skąd się bierze i jak można przeciwdziałać temu zjawisku. Wolontariusze będą także promować proekologiczne zachowania i nawyki, takie jak segregacja odpadów, oszczędzanie energii i wody, czy korzystanie z transportu publicznego lub roweru.

Dzieci zasługują na to, by wiedzieć, co dzieje się z naszą planetą

Program “Biznes kontra smog” jest nie tylko sposobem na wsparcie klimatu, ale także na edukację i rozwój najmłodszych. Dzieci zasługują na to, by wiedzieć, co dzieje się z naszą planetą, i jak mogą mieć na to wpływ. Wierzymy, że dzięki programowi “Biznes kontra smog” dzieci będą bardziej świadome i odpowiedzialne za swoje otoczenie.

Podobne artykuły

Inter Dobro: wyniki naboru do III edycji programu

Zjazd mid-term w programie Akcelerator: 4 dni pełne wrażeń i rozwoju! 

Podpisaliśmy Deklarację organizacji społecznych na rzecz klimatu

Inter Dobro: rusza III edycja programu wolontariatu pracowniczego

Podsumowanie II edycji programu wolontariatu pracowniczego Inter Dobro

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza