Inter Cars - Solidarni z Ukrainą

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku uruchomiliśmy program Inter Cars – Solidarni z Ukrainą, w ramach którego nieprzerwanie prowadzimy działania na rzecz wsparcia ofiar wojny w Ukrainie. Głównie skupiamy się na wspieraniu dzieci poprzez dofinansowanie zajęć edukacyjnych, półkolonii letnich i zimowych, pomocy psychologicznej czy wyjazdów wakacyjnych.

Wojciech Surała
Koordynator Programu Inter Cars – Solidarni z Ukrainą

Jak wyglądała nasza pomoc w 2022 roku?

W marcu przekazaliśmy milion złotych organizacjom udzielającym profesjonalnej pomocy humanitarnej, by jak najszybciej pomóc cywilnym ofiarom wojny. Przez cały rok wspieraliśmy pracowników, którzy utracili pracę w związku ze zniszczeniami wywołanymi wojną w ich kraju. Pomoc finansowa Fundacji Inter Cars dla pracowników i współpracowników Inter Cars Ukraine wyniosła ponad 1,4 miliona złotych. Organizacje pomocowe działające w Ukrainie otrzymały od nas darowizny rzeczowe o wartości ponad 50 000 zł. Przekazaliśmy także 100 000 zł na zakup leków i sprzętu medycznego trzem szpitalom w Kijowie. We współpracy z centrum logistycznym ILS zorganizowaliśmy całodobową infolinię i pomogliśmy 188 osobom w znalezieniu bezpiecznego schronienia. Infolinia działała od lutego do listopada 2022 roku w systemie 24h/7, a do pracy w niej zostali oddelegowani pracownicy ILS. Pomogliśmy 120 osobom uzyskać pracę w Grupie Kapitałowej Inter Cars. Przekazaliśmy komputery do nauki zdalnej dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Wsparliśmy finansowo organizację półkolonii letnich dla trzydzieściorga dzieci z Ukrainy mieszkających obecnie w Gorzowie Wielkopolskim.

Paczki dla ukraińskich rodzin w 2022 roku

Solidarna Paczka to specjalna edycja Szlachetnej Paczki, która odbyła się w czerwcu 2022 roku. Wolontariusze Fundacji Inter Cars mogli przygotować pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie zaspokajając nie tylko ich najpilniejsze potrzeby materialne, ale także wspierając ich w usamodzielnieniu się. Ponad 20 wolontariuszy przygotowało paczki dla 6 rodzin.

Dzięki darowiznom od pracowników i klientów Inter Cars przekazywanym poprzez bramkę na naszej stronie, zebraliśmy dodatkowe 100 000 zł, które przeznaczyliśmy na organizację akcji Świąteczna Paczka dla Ukrainy. 62 rodziny związane z Inter Cars pozostające w Ukrainie otrzymały pomoc rzeczową w ramach akcji Świąteczna Paczka dla Ukrainy – paczki zawierały ponad 2 tony produktów pierwszej potrzeby, m.in. powerbanki, grzejniki olejowe, odzież termiczna, podstawowe artykuły higieniczne i żywność. Dzięki zaangażowaniu społeczności Inter Cars we wspólną pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, w ten sposób zadbaliśmy o potrzeby ponad 200 osób, w tym 70 dzieci. Wśród nich byli mieszkańcy Kijowa, Mikołajowa, Buczy czy Irpienia.

Pomoc ukraińskim dzieciom w Polsce w 2023 roku

W 2023 roku kontynuujemy naszą pomoc dla Ukrainy – na początku roku wsparliśmy ukraińskie dzieci z Nowego Dworu Mazowieckiego.  Dzięki nam 45 dzieci mogło wziąć udział w półkoloniach w czasie ferii zimowych. Dofinansowujemy także tym dzieciom udział w półkoloniach w czasie wakacji. Z naszym wsparciem powstał także Klubik Ukraiński dla ponad 30 dzieci, który działa w Gorzowie Wielkopolskim.

Pomoc na terenie Ukrainy w 2023 roku

Nasze działania kontynuujemy także w Ukrainie – razem z naszymi koleżankami i kolegami z Inter Cars Ukraine organizujemy wyjazd na kolonie dla 80 dzieci, które pozostały w kraju.

Pomagaj Ukrainię rzem z nami! Wybierz kwotę i wesprzyj dedykowaną eSkarbonkę!